Oriflame, yurtdışı merkezli network marketing firması olarak uzun yıllardır hizmet veriyor. 1960 yıllarda, İsveç’te kurulan firma kişisel bakım ve kozmetik ürünlerin satışını kolaylaştırma işlemlerini yapmaya başlamıştır. Ücretsiz üyelik sistemi ile katılım yapanlar, belirlenen şartlara uyarak işlemlerini yaptıklarında sistem içerisinde yükselme sağlıyorlar. Oriflame ruhsatı kendimize ait araç veriyor mu? Sorunu son zamanlarda yeni katılım yapacaklar tarafından en çok araştırılan konulardan birisidir. Sistem içerisinde, altın ve elmas ünvanlarına sahip olan katılımcıların araba kampanyasından faydalanmalarını sağlıyor.

Oriflame Üyeliği

Üye ol kazan sloganı ile hizmet vermektedir. Online sistem üzerinden üyelik formunu dolduranlar, ücretsiz üyelik oluşturabiliyor. Üyelik oluşturanlar, kayıt ücreti ödemiyor ve düzenli olarak sipariş verme zorunluluğu yaşamıyorlar. Üyelik işlemlerinden sonra 12 ay boyunca hiç sipariş vermeyen katılımcıların üyelikleri sonlandırılıyor. İsteyenler sonlandırma işleminden bir gün sonra yeniden üyelik oluşturabiliyor. Üyelik oluşturanlar, katalog fiyatından daha düşük fiyata ürünleri alarak, katalog fiyatından satış yapabiliyor ve kar elde edebiliyorlar.

Oriflame Üyelerine Sunulan Avantajlar

Üyelik hesabı oluşturduktan sonra indirimli ürün alma imkanına sahip olunmaktadır. Her üye vermiş olduğu sipariş oranına ve yapmış olduğu ürün sayısına göre çeşitli avantajlar elde ediyor. Üyelere sağlanan avantajlardan bazıları şunlardır.

Üyelik kaydı üzerinden, düzenli sipariş veren ve satış oranını artıranlar, yeni üyelerin kayıt oluşturmasını sağlayanlar daha fazla avantaj elde eder.

Oriflame Araç Programı

Oriflame kendi adınıza ruhsatlı araç veriyor ve bu kampanya ile belirli seviyeye yükselen katılımcılarına mali destek sağlıyor. Araç programı farklı basamaklara göre belirleniyor ve şu seçenekler sunuluyor.

Her program içerisinde, farklı basamaklar ve verilen araç modelleri yer alıyor. Unvan basamağı yükseldiğinde, verilecek araç modelleri de diğerlerine göre daha yüksek oluyor. Firma tarafından belirlenen katılım koşullarını yerine getiren katılımcı danışmanlarının bu kampanyadan yararlanmasını sağlıyor.

Arabalar Hediye mi Veriliyor?

Altın ve elmas unvanları için oluşturulan araç programları ile danışmanlara maddi destek sağlanıyor. Kampanya kapsamında verilen araçlar hediye değildir. Belirlenen markaların, belirlenen modelleri için belirli oranlarda mali destek sağlanıyor. Sağlanan mali destek ile danışmanlar, ruhsatı kendi adına araç sahibi olabiliyor. Araç programı için katılım koşulları, firma tarafından belirli dönemler için hazırlanıyor ve gerekli görüldüğünde değişikliklerin yapılabildiği tüm katılımcılara bildiriliyor.

Elmas Unvanı Araç Programı

Araç programlarına katılabilmek için kendine bağlı üye sayısını ve satış oranlarını artırarak, elmas unvan basamağına ulaşmak gerekiyor. Elmas araç programı kampanyasında şu basamaklarda bulunanların faydalanması sağlanıyor.

Elmaz direktör seviyesinde olanlar için yeni kampanya ile Mercedes marka A180 model araçlar için destek veriliyor. Executive basamakları için ise Mercedes marka CLA200 araç modeli için mali destek sağlanıyor. Bu basamaklarda olan ve ruhsatı kendi adına araç sahibi olmak isteyenler, kampanyaya katılarak, sözleşme imzalıyorlar. Yapılan yayınlar ile bu güne kadar çok sayıda katılımcının hayat ettiği araca sahip olabildiği isimleri ve görselleri ile birlikte paylaşılıyor. En büyük network marketing sistemi olarak hizmet veriyor ve en çok kazandıran sistemlerden birisi olarak bilinmektedir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir