Uzun yıllardır katalog sistemi ile satış yapan bir kozmetik markası olan Oriflame, şu anda büyük kitleler tarafından kullanılan ürünlere sahiptir. Bu ürünlerin kullanıcıları, ürünleri yakın çevrelerindeki satıcılardan alıyor. Nerdeyse herkesin yakınında bir Oriflame satıcısı olduğundan insanlar “oriflame ile nasıl para kazanılır” diye merak ediyor.

Kozmetik Markası Olan Oriflame Hakkında

Oriflame 1967 yılında İsveç’te Jonas af Jochnick ve Robert af Jochnick tarafından faaliyete geçirilmiş bir kozmetik markalar grubudur. Şu anda dünya genelinde 3 milyona yakın satıcısı ile iş yapan bu kozmetik markası 2009’dan beri hayvanlar üzerinde deney yapmıyor.

Oriflame Hangi Kategoride Ürünler Satıyor?

Oriflame bir kozmetik markası olmakla beraber aşağıdaki kategorilerde ürün satışı yapıyor:

Kendinizin veya arkadaşlarınızın isteklerine yönelik ürün alabileceğiniz bu markadan para kazanamamanız neredeyse imkansızdır.

Oriflame Katalogdaki Kısaltmalar Ne Anlama Geliyor?

Elinize bir katalog ulaştığında bu oriflame kataloğunun içerisinde dört farklı kısaltma göreceksiniz, bu kısaltmalar sırasıyla bv, tf, df ve bf’dir. BV’nin anlamı üzerinden performans iskontosuna hak kazanacağınız tutar olmakla beraber, bunu altınızdaki herhangi bir üye satış yaptığında kazanırsınız.

Tüketici fiyatının kısaltması olan TF, katalog üzerindeki ürünün fiyatıdır ve bu fiyat önerilen tüketici fiyatıdır. DF olarak kısaltılan danışman fiyatı, bir ürünü alırken ödeyeceğiniz KDV’li alış fiyatından ibaret olmakla beraber bu fiyat alacağınız ürünün size geliş fiyatıdır. Başarı puanı olarak geçen BP ise sattığınız ürünlerden kazandığınız başarı puanının size yansıyan halidir.

Oriflame ile Nasıl Para Kazanılır?
Oriflame ile Nasıl Para Kazanılır?

Oriflame’da Bulunan BP Sistemi Nasıl İşliyor?

Kısaltması BP olan başarı puanı, sattığınız her bir ürün başına kazandığınız başarı puanı anlamına geliyor. Oriflame’da da diğer katalog satışı yapan firmalarda olduğu gibi yüzde sistemi bulunuyor. Bu yüzde sisteminin ilk aşaması %4 olmakla beraber bu aşamaya ulaşmak için minimum 500, maksimum 999 BP puanına sahip olmanız gerekiyor. Buradan kazanacağınız ekstra kazanç ise 40 ile 80 lira arasında olacaktır. Oriflame’ın ikinci yüzdelik aşaması %8’dir ve bu aşamaya ulaşarak 158 ile 316 lira arasında gelir kazanmak için 1000 ile 1999 BP arasında bir puana sahip olmalısınız.

Oriflame’ın üçüncü seviyesi %12’lik kesimdir, 2000 ile 3999 BP arasında puan kazanmanız gereken bu seviyede 475 ile 950 lira arasında gelir kazanırsınız. Oriflame’ın dördüncü aşaması %16’lık seviyedir, bu seviye için 6600 ile 9999 BP arası kazanmanız gerekiyor, gelir olarak ise 2609 lira ile 3952 lira arasında kazanç sağlarsınız. Oriflame’ın en üst seviyesi olan %24 ise 10000 BP ve üzeri kazanan satıcılar için geçerlidir, bu kişiler 4744 lira ve üzeri gelire sahip olur.

Oriflame’a Başlar Başlamaz Nasıl Para Kazanılır?

Orfilame’a başlamak isteyen herkesin en büyük korkusu bu işi başarıp başaramayacağı olacaktır. Oriflame’a yeni başlayan kişiler teknik olarak diğer kişilerden daha şanslıdır ve hızlı para kazanabilmek için deneyebilecekleri üç yöntem bulunur:

Bu taktikler ile Oriflame’a başlar başlamaz para kazanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir