El bakımı ve temizliği konusunda daha özenli davranılması gerektiği biliniyor. Özellikle son yıllarda el bakımı ve estetiği ile ilgili pek çok farklı görüş ve fikir ortaya atılıyor. Peeling işleminin sadece yüz ve vücut için yapıldığını düşünenler artık yanılıyor. Son zamanlarda el için özel olarak hazırlanan peeling ürünleri sayesinde pek çok kişi el peelingi konusunda bilgi ve deneyim sahibi oluyor.

Özellikle ev ortamında ellerine bakım ve nemlendirme işlemi yapmak isteyen pek çok kişi için el peelingi adeta bir kurtarıcı oluyor. Son derece etkili olan evde el peelingi uygulaması sayesinde pek çok kişi evinin konforunda zaman kaybetmeden ellerine peeling işlemi yapabiliyor. Hem kolay hem de zahmetsiz bu peeling işlemi ile elleriniz bakımlı ve yumuşacık oluyor.

Evde El Peelingi Uygulaması Nedir?

Evde yapılan doğal bakım ve güzellik ürünleri başta ev hanımları olmak üzere pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Aslında bunun en büyük nedeni birçok kişinin yeterli ve gerekli kişisel bakımlarını evlerinde daha kolay yapabilmesi oluyor. Son zamanlarda oldukça popüler bir hal alan el peelingini evde yapmak isteyen pek çok kişi bulunuyor. Daha bakımlı ve yumuşacık ellere sahip olmak isteyen kişilerin ilk tercihi el peelingi oluyor. Evde yapılan pek çok bakım uygulaması gibi el peelingini de evinizde bulunan malzemeler ile kolayca yapabiliyorsunuz.

Evde El Peelingi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ellerinize peeling yaparak ellerinize daha bakımlı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak isterseniz oldukça kolay bir şekilde bunu yapabiliyorsunuz. Evde ellerinize peeling işlemi yapabilmeniz içi ilk olarak bu işlemin nasıl yapıldığını bilmeniz gerekiyor. Peeling işleminin amacı cilt yüzünde bulunan ölü derileri atarak yeni ve canlı derinin ortaya çıkmasını sağlamak oluyor.

Evinizde ellerinize bakım yaparak ellerinizde bulunan ölü derileri atabilirsiniz. Bu işlemi yapmanız için el peelinginiz olması gerekiyor. Eğer kozmetik içerikli bir el peelingi kullanmak istemezseniz evinizde oldukça kolay bir şekilde sadece birkaç doğal malzemeyi karıştırarak el peelinginizi hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde hem doğal hem de etkili el peelinginizi kendiniz yapabilirsiniz.

Evde El Peelingi Uygulaması
Evde El Peelingi Uygulaması

Evde El Peelingi Hazırlamak

Evinizde sadece birkaç doğal malzeme ile çok kolay ve etkili bir el peelingi hazırlamanız mümkündür. Sadece birkaç malzemeyi kullanarak çok kolay bir şekilde kendi el peelinginizi hazırlayabilirsiniz.

Ev yapımı el peelingi için kullanabileceğiniz doğal ürünlerden bazıları şunlardır:

Bu malzemelerden sadece birkaçını kullanarak bile oldukça etkili bir el peelingi hazırlamanız mümkün oluyor. Burada önemli olan yeterli ölçülerde ürün kullanmanız oluyor. Bu maddelerde yer alan malzemelerden sadece bir ya da birkaçını kullanarak bile oldukça etkili bir el peelingi hazırlayabilirsiniz.

Evde El Peelingi Uygulaması Zor Mu?

Evinizde hazırladığınız tüm doğal içerikli ürünlerin belli bir kullanımı süresi ve şartı olduğunu bilerek kullanmanız gerekiyor. Evde yaptığınız el peelingi kullanmadan önce elinizin küçük bir kısmında denemenizde fayda vardır. Bu şekilde peelingin içinde olan ürünlere alerjiniz olup olmadığını anlayabiliyorsunuz. El yapımı el peelinginizi evinizde uygularken elleriniz az da olsa nemli olmasına özen gösterin.

Daha son el peelinginden ellerinize az miktarda alarak ellerinizde ovarak uygulamaya çalışın. Peeling yapılırken ölü derilerin ovma işlemi ile atıldığını bilmenizde fayda vardır. Ancak ovma işlemini yavaş ve dairesel hareketlerle yapın. Aksi takdirde cildinizde aşınma ve kızarıklıklar meydana gelebilir. Peelingi ellerinizde birkaç dakika beklettikten soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir